Start

Wycieczka Zakopane

Po raz kolejny na początku lata została zorganizowana dla członków naszego Stowarzyszenia

wycieczka do Zakopanego, która była pełna niespodzianek.

Pierwszą z nich była Chabówka, gdzie zwiedzaliśmy skansen historii kolejnictwa, jest to największa tego typu ekspozycja w Polsce.

Kolejną był Ludźmierz, najstarsza wieś na Podhalu która kojarzy się z cudowną figurą Matki Bożej - Gaździny i Królowej Podhala.

Następnie odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Kolejnego dnia wybraliśmy się do Kuźnic skąd kolejka linową wyjechaliśmy na Kasprowy Wierch,

widoki z kolejki i na samym Kasprowym Wierchu były niesamowicie piękne.

Najatrakcyjniejszym jednak punktem programu dla członków naszego Stowarzyszenia  była wizyta Na Basenach Termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej,gdzie w miarę możliwości fizycznych

poszczególnych członków naszej grupy, do dyspozycji mieliśmy sześć basenów wewnętrznych i zewnętrznych, mogliśmy skorzystać z systemu zjeżdżalni ,biczy i wirów wodnych, jakuzi czy sauny.

Sporo radości wywołał także przejazd zaprzęgami konnymi przez Zakopane i Kuźnice, podczas którego w czasie przerwy zwiedzaliśmy Średnia i Wielką Krokiew.

Ostatniego dnia udaliśmy się na poranną mszę do kościoła księży misjonarzy pod wezwaniem NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik.

Po czym pojechaliśmy na Krupówki gdzie zakupiliśmy pamiątki, bryndzę i oscypki.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Wadowicach gdzie obejrzeliśmy bazylikę oraz mogliśmy kupić słynne, pyszne papieskie kremówki.